Підготувала:
Носікова В. О.

Мета:

  • Продовжувати знайомити дітей з українськими народними казками, прищеплювати цікавість до художнього слова;
  • Формувати вміння швидко відгадувати загадки, переказувати окремі уривки з казки, відповідати на запитання за її текстом тощо;
  • Вчити дітей розуміти зміст казок, вчинки героїв, мораль казок;
  • Розвивати творчу уяву, пам’ять та зв’язне мовлення
  • Виховувати доброту, дружні взаємовідносини, любов до українських казок, прищеплювати пізнавальний інтерес до фольклорної спадщини свого народу.

Обладнання:

коробка від листоноші, листи, ілюстрації до казок, аудіозапис пісень, предметні картинки.

Хід заняття:

Вихователь:

Добрий день, вітаєм вас.

Настає дозвілля час.

Діти наші, не зівають.

Добру казку починають.

В казку вирушим всі разом,

Перешкоди всі пройдем.

А хто буде сумувати,

Із собою не візьмем.

Вихователь: Діти, я знаю, що ви всі дуже любите слухати казки, а дорослі з великим задоволення читають вам їх. Казки бувають сумні і веселі; вони навчають нас розуму, висміюють ледачих і хвальків і, звичайно, ми знаємо, що у казках добро завжди перемагає зло.

У кожного з вас є улюблена казка. Я порахую до 5, а потім плесну в долоні, а ви кожен назвіть свою казку. (Відповіді дітей)

Чудово! Яке розмаїття!

Нам сьогодні ворона-листоноша принесла багато листів від різних казкових героїв. Цікаво. Хто ж їх надіслав? Зараз разом дізнаємось!

  • Дуже засмучена. Мишка розбила яєчко, прийти не зможу.

(Курочка Ряба)

  • З'їв семеро козенят. Болить живіт.

(Вовк)

  • Від дідуся втік, від бабусі втік, а лисичка відпускати не хоче.

(Колобок)

  • Ніяк не витягнемо ріпку, тому прибути не зможемо.

(Дід, баба. Внучка)

Діти, я вважаю, що причини поважні. Ну нічого. Не будемо сумувати. А будемо розважатись. З казкою завжди весело.

Дидактична гра «Казкові загадки»

Любі діти, коли йшла,

По дорозі це знайшла.

Це хатинка невеличка,

Ми у казці.... («Рукавичка»)

Від цієї булави

Змій позбувся голови.

Прагне хлопчик буть хоч трошки

Схожим на .... («Котигорошка»)

Хто до нас прийшов на свято,

Вередливий та пихатий?

Вередлива то коза

Ми у казці .... («Дереза»)

Хто на гусячих крилятах

Прилетів до мами й тата,

Був міцний. Бо їв кулешик.

Це відомий всім .... («Телесик»)

Сидить півник на печі.

Їсть смачненькі калачі.

Тут лисичка прибігає.

Мерщій півника хапає.

Біжить котик рятувати,

В лисиці півника забрати.

(«Котик і півник»)

Знайшов півник колосок,

Змолов борошна мішок.

Спік негайно у печі

Пиріжки та калачі.

Мишенят не пригощав,

Бо жоден з них не помагав. («Колосок»)

Вихователь: А зараз перевіримо, чи добре ви запам’ятали пісні та притчі наших героїв.

  • Яку пісеньку співав Колобок?
  • Яку пісеньку співала мама-коза, коли поверталася з лісу додому?
  • Як гукала свого сина Івасика-Телесика мати?
  • Як кликав Півник на допомогу Котика?
  • Як відказувала Коза-дереза, коли сиділа в заячій хатці?

Вихователь: Молодці дітки!

Вихователь: А ось і ще один конвертик, а в ньому завдання.

Конкурс «Скільки героїв – назвіть»

  • Кого зустрів Колобок у лісі?

(зайчика,вовка, ведмедя, лисицю)

  • Кого спіймав солом’яний бичок ?

(ведмедя,вовка, лисицю, зайця)

  • Скільки тварин тягло ріпку ?

(3: собачка, киця,мишка)

  • Кого перелякав Пан Коцький?

(ведмедя, вовка, кабана, зайця)

  • Хто жив у рукавичці?

(мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовк, кабан,ведмідь)

  • Хто вимагав від Кози-дерези покинути зайчикові хатку?

(лисиця, вовк,ведмідь, рак)

Дидактична гра «Чим завершується казка?»

  • Хто вигнав мишенят Круть і Верть із-за столу?
  • Хто вигнав козу-дерезу із зайчикової хатки?
  • Хто їв пиріжки у казці “ Колосок”?
  • Яку винагороду одержало гусеня у казці “ Івасик-Телесик”?

Фізкультхвилинка

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легенько потягнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

На місця всі посідали.

Вихователь: Діти, я знаю, що ви дуже любите відгадувати загадки. Прослухайте їх та скажіть, як звати героїв казки.

Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть, тоді й не п’є,

І не ходить, й не гуляє,

А у лігво спать лягає. (Ведмідь)

Я руда, низького зросту,

Хитра я і довгохвоста.

На курей я вельми ласа –

В них таке смачненьке м’ясо.

Вовку-брату я сестриця.

А зовуть мене .... (Лисиця)

Гострі кігті має –

В подушки ховає.

Лазить все на плотик.

А зоветься ... (Котик)

Має клешні й довгі вуса.

Я і сам його боюся,

Бо щипає, мов гусак,

Ну а звуть щипаку .... (Рак)

Пара довгих вушок.

Сіренький кожушок.

Скорий побігайчик,

А зоветься ... (Зайчик)

В лісі є кравець чудовий,

шиє звірам він обнови.

Для ведмедів кожушки, для лисички – сорочки.

Для куничок – рукавички,

А для білочок – спіднички.

Зайцю – валянки на лапки,

І собі пошив піджак.

Хто кравець такий .... (Їжак)

Вихователь: Казка – це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте казки, легенди, пісні. Вивчайте казки і переказуйте. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас і після нас, хай виховують нас і вчать, як треба жити по правді.

Сьогодні, я, думаю. Всім було цікаво і весело. Ми пригадали наші знайомі казки, героїв. Ви дуже гарно працювали, були активні. І зараз ми з вами намалюємо ваших улюблених казкових героїв.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування