Конспект заняття для дітей молодшого віку «Що безпечно, а що ні, поміркуй й скажи мені?»
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 32 «Теремок»
Черкаської міської ради
Конспект заняття для дітей молодшого віку
«Що безпечно, а що ні, поміркуй й скажи мені?»
Підготувала:
вихователь групи № 1
Сільченко І.М.
Черкаси – 2023
Тема: «Що безпечно, а що ні, поміркуй й скажи мені?»
Мета:
- Продовжувати вчити дітей обирати безпечні предмети для розваг і уникати небезпечних ситуацій під час відсутності дорослих;
- Повторити основні правила безпечного користування речами
домашнього вжитку. - Розвивати граматично правильне мовлення при складанні речень, різних синтаксичних конструкцій, мислення, уяву.
- Виховувати потребу повсякденного дотримання правил безпеки,бережливее ставлення до власного здоро'я і життя.
Матеріал :
- демонстративни картинки «Безпечні й небезпечні предмети»;
- предмети повсякденного вжитку;
- дидактична гра «Ой-ой»;
- дидактична гра «Безпечно-небезпечно»;
- дидактична гра «Розклади предмети правильно»;
- листи від : лікаря травматолога, «Знайки», «Пустунчика», «Семеро Козлят», від звірят;
- Папка пересувка «Небезпечні предмети».
Хід заняття
Організаційна частина:
Вихователь: Любі діти, знов до нас
Завітали люди щирі.
Привітаймо в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Вступна частина: В садочок прийшов лист від лікаря. В ньому тематичні загадки для дітей .
Загадки
А сама мовчить ізроду. (Книжка) Голубе вікно. Грає, розмовляє, Показує кіно. (Телевізор) На папері походили, Кольори свої лишили. Звуться палички оці Кольорові... Сама я одягу не маю. (Голка) А посередині цвях. (Ножиці) (Фарба)
9. Дерев’яна паличка, Темну голівку має, Темряву розганяє. (Сірники) Моя доня хоче спати, Буду її колихати.” Кого буде колихати дівчинка? |
Основна частина:
2. Лист від «Знайки» з іграми .
* Д/гра «Ой-ой» (Вихователь показує дітям картинки з безпечними й небезпечними предмктами , а діти , якщо безпечно ловлять слово долонями , якщо небезпечно кажуть: «ой-ой».)
* Д /гра «Безпечно-небезпечно» (Вихователь промовляє слова з назвами різних предметів, а діти , при небезпечному слові тупають, при безпечному-хлопають .)
* Д /гра «Розклади предмети правильно» (Вихователь розкладає на столику різні предмети а діти групують їх на «безпечні-небезпечні».)
Фізкультхвилинка «Вийшла кішечка на грядку»
Вийшла кішечка на грядку,
Кличе діток на зарядку.
1,2,3 - на доріжку,
Починаємо пробіжку.
А тепер всі присідайте,
швидше втому проганяйте.
Всі малята посміялись,
Кілька раз понахилялись,
Головою покрутили,
На місця тихенько сіли.
3. Лист від звірят.
Ведмедик:
- Я ведмедик косолапий, |
Вихователь: - Ведмедику, ти ще маленький, щоб користуватися тим ножем і тому він для тебе є небезпечним. І не тільки ніж, а й виделки, голки, ножиці не для гри. Їх обов’язково слід класти на свої місця і не чіпати. Лад у квартирі не тільки для краси, а й для безпеки.
Киця:
- Мама мишку ловити пішла, А я в хаті лишилась сама. Спочатку фарби узяла, Малювати почала. Набридло мені малювати, Вирішила я білизну попрати. В ванну я тоді пішла, Пральну машину ввімкнула. Лапку в воду запхала І кігтики повідривала. Ой, лапка у мене болить І мишку не можу я більше ловить. |
|||
|
|
|
|
Вихователь: - Ти, кицю, забула, що гратись у ванній кімнаті та ще й справжньою пральною машиною не можна, а не те що лапку пхати, коли вона працює. Тому що не тільки кігтики, а й лапку можна одірвати і окропом обпекти. Діти, а які ще є електроприлади в квартирі, якими не можна гратись, щоб не опинитись в безпеці.
Діти: - Телевізор, магнітофон, праска, міксер, пилосмок, відеомагнітофон, комп’ютер, фен, тостер, мікрохвильова піч, плита.
Зайчик:
- Як мама пішла по морквичку, Залишила вдома зі мною сестричку. Ми в лікарню стали грати, Один одного лікувати. Ліки справжні узяли, В склянку їх усі злили. А в баночці ще і пігулки лежали. Ми також їх без дозволу взяли. Ось так, коли вдома самі залишились, Ліками ми потруїлись. |
Вихователь: - Малята і звірята, ви знаєте, що ліки приносять користь, допомагають боротися зі шкідливими мікробами, що проникли в організм. Але приймати ліки можна лише після призначення лікаря та лиш з рук дорослих. в іншому випадку це може призвести до біди. І ні в якому разі не можна ними гратись.
4. Лист від лікаря травматолога.
1.- Щоб уникнути біди,
Все на місце поклади.
Ніж, виделки у шухлядку,
Голки теж тримай в порядку.
Заховай всі зайві речі –
Будеш ти тоді в безпеці.
- Праску до рук не бери,
Бо обпечешся нею ти.
3. Будь слухняним, пам’ятай
До пральної машини руки не пхай.
4. Якщо немає мами й тата,
Електроприлади не можна вмикати.
і не тягти за електричний шнур,
Щоб тебе не вразив струм.
5.Зайві ліки шкодять всім –
І дорослим, і малим.
Ти ж до них не доторкайся,
у безпечні ігри грайся.
5. Лист від «Пустунчика»
Гра-розвага «Так чи ні»
Погратись хочеться мені
З тобою друже в «Так чи ні?».
Я запитання задаю.
Готуй же відповідь свою.
Відповідай, коли мастак,
Єдиним словом «ні» чи «так»:
Скажи, ми бачимо вушками? (НІ)
Кусаємо ми зубками? (Так)
Ми слухаємо носиком ? (Ні)
Ми нюхаємо очками? (Ні)
А пишемо ми ротиком? (Ні)
Малюємо ми ручками? (Так)
У долоні дзвінко плещемо? (Так)
А ходимо ми зубками? (Ні)
І язичком ми плачемо? (Ні)
На ніженьках ми скачемо? (Так)
Чи правда це, що ми у сні завжди співаємо пісні? (Ні)
А під кінець скажи мені, цікава гра у «Так чи ні?» (Так)
6. Лист від « Семеро козлят»
Діти,якщо ви одні вдома,
То запам'ятайте:
Ви людину незнайому
в хату не впускайте.
Двері добре зачиняйте.
Кожен раз надійно.
Ці поради пригодайте і живіть спокійно.
Підсумок.
7. Д/гра «Можна – неможна»
- Можна гратися сірниками?
- Самим запалювати сірники?
- Можна подати коробку із сірниками бабусі?
- Можна підняти з підлоги татову запальничку і покласти її на стіл?
- Можна дитині вашого віку брати ножа і чистити картоплину? Можна дітям мити картоплину під краном?
- Можна гратися ліками?
- Можна приймати ліки, які приписав лікар під наглядом дорослого?
- Можна пришити самому ґудзика до сорочки?
- Можна спостерігати за тим , як це робить мама?
( Після закінчення гри вихователь хвалить дітей за розсудливість та кмітливість . )