Конспект заняття для дітей молодшого віку «Що безпечно, а що ні, поміркуй й скажи мені?»

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 32 «Теремок»

Черкаської міської ради

Конспект заняття для дітей молодшого віку

«Що безпечно, а що ні, поміркуй й скажи мені?»

Підготувала:

вихователь групи № 1

Сільченко І.М.

Черкаси – 2023

Тема: «Що безпечно, а що ні, поміркуй й скажи мені?»

Мета:

  • Продовжувати вчити дітей обирати безпечні предмети для розваг і уникати небезпечних ситуацій під час відсутності дорослих;
  • Повторити основні правила безпечного користування речами
    домашнього вжитку.
  • Розвивати граматично правильне мовлення при складанні речень, різних синтаксичних конструкцій, мислення, уяву.
  • Виховувати потребу повсякденного дотримання правил безпеки,бережливее ставлення до власного здоро'я і життя.

Матеріал :

  • демонстративни картинки «Безпечні й небезпечні предмети»;
  • предмети повсякденного вжитку;
  • дидактична гра «Ой-ой»;
  • дидактична гра «Безпечно-небезпечно»;
  • дидактична гра «Розклади предмети правильно»;
  • листи від : лікаря травматолога, «Знайки», «Пустунчика», «Семеро Козлят», від звірят;
  • Папка пересувка «Небезпечні предмети».

Хід заняття

Організаційна частина
:

Вихователь: Любі діти, знов до нас

Завітали люди щирі.

Привітаймо в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Вступна частина: В садочок прийшов лист від лікаря. В ньому тематичні загадки для дітей .

Загадки

  1. Всім розкаже всі пригоди

А сама мовчить ізроду.

(Книжка)

2. Дерев’яна скринька,

Голубе вікно.

Грає, розмовляє,

Показує кіно.

(Телевізор)

3. Хто всім нам хліб ділить?
(Ніж)

4. Довгі палички кругленькі, –
Сині, жовті, червоненькі,

На папері походили,

Кольори свої лишили.

Звуться палички оці

Кольорові...
(Олівці)

5.Усіх обшиваю,

Сама я одягу не маю.

(Голка)

6. Два кінця, два кільця,

А посередині цвях.

(Ножиці)

7. Малювати можна нею
Будинки, хмари і поля,
Зелену затишну алею,
Високі гори і моря.
Зачарувати можна нею –
така вона чудова й гарна!
Ви знаєте, як звуть цю фею?
ЇЇ зовуть звичайно...

(Фарба)

8. Щоб гараж побудувати,
Що потрібно нам узяти?
(Кубики, конструктор)

9. Дерев’яна паличка,

Темну голівку має,

Темряву розганяє.

(Сірники)

10. В горлі стало щось першить,
Й тіло ніби аж горить.
Щоб температуру виміряти,
Що потрібно нам узяти.
(Термометр)

11. Каже дівчинка маленька:
“Доню ти моя рідненька.

Моя доня хоче спати,

Буду її колихати.”

Кого буде колихати дівчинка?
(Ляльку)

Основна частина:

2. Лист від «Знайки» з іграми .

* Д/гра «Ой-ой» (Вихователь показує дітям картинки з безпечними й небезпечними предмктами , а діти , якщо безпечно ловлять слово долонями , якщо небезпечно кажуть: «ой-ой».)

* Д /гра «Безпечно-небезпечно» (Вихователь промовляє слова з назвами різних предметів, а діти , при небезпечному слові тупають, при безпечному-хлопають .)

* Д /гра «Розклади предмети правильно» (Вихователь розкладає на столику різні предмети а діти групують їх на «безпечні-небезпечні».)

Фізкультхвилинка «Вийшла кішечка на грядку»

Вийшла кішечка на грядку,

Кличе діток на зарядку.

1,2,3 - на доріжку,

Починаємо пробіжку.

А тепер всі присідайте,

швидше втому проганяйте.

Всі малята посміялись,

Кілька раз понахилялись,

Головою покрутили,

На місця тихенько сіли.

3. Лист від звірят.

Ведмедик:

- Я ведмедик косолапий,
І болить у мене лапа.
Як лишився вдома сам,
Взяв з шухляди я ножа,
Щоб олівчик підстругати,
Та розрізав собі лапу.
Тож тепер отут лежу
І нічого не роблю.

Вихователь: - Ведмедику, ти ще маленький, щоб користуватися тим ножем і тому він для тебе є небезпечним. І не тільки ніж, а й виделки, голки, ножиці не для гри. Їх обов’язково слід класти на свої місця і не чіпати. Лад у квартирі не тільки для краси, а й для безпеки.

Киця:

- Мама мишку ловити пішла,

А я в хаті лишилась сама.

Спочатку фарби узяла,

Малювати почала.

Набридло мені малювати,

Вирішила я білизну попрати.

В ванну я тоді пішла,

Пральну машину ввімкнула.

Лапку в воду запхала

І кігтики повідривала.

Ой, лапка у мене болить

І мишку не можу я більше ловить.

Вихователь: - Ти, кицю, забула, що гратись у ванній кімнаті та ще й справжньою пральною машиною не можна, а не те що лапку пхати, коли вона працює. Тому що не тільки кігтики, а й лапку можна одірвати і окропом обпекти. Діти, а які ще є електроприлади в квартирі, якими не можна гратись, щоб не опинитись в безпеці.

Діти: - Телевізор, магнітофон, праска, міксер, пилосмок, відеомагнітофон, комп’ютер, фен, тостер, мікрохвильова піч, плита.

Зайчик:

- Як мама пішла по морквичку,

Залишила вдома зі мною сестричку.

Ми в лікарню стали грати,

Один одного лікувати.

Ліки справжні узяли,

В склянку їх усі злили.

А в баночці ще і пігулки лежали.

Ми також їх без дозволу взяли.

Ось так, коли вдома самі залишились,

Ліками ми потруїлись.

Вихователь: - Малята і звірята, ви знаєте, що ліки приносять користь, допомагають боротися зі шкідливими мікробами, що проникли в організм. Але приймати ліки можна лише після призначення лікаря та лиш з рук дорослих. в іншому випадку це може призвести до біди. І ні в якому разі не можна ними гратись.

4. Лист від лікаря травматолога.

1.- Щоб уникнути біди,

Все на місце поклади.

Ніж, виделки у шухлядку,

Голки теж тримай в порядку.

Заховай всі зайві речі –

Будеш ти тоді в безпеці.

  1. Праску до рук не бери,

Бо обпечешся нею ти.

3. Будь слухняним, пам’ятай

До пральної машини руки не пхай.

4. Якщо немає мами й тата,

Електроприлади не можна вмикати.

і не тягти за електричний шнур,

Щоб тебе не вразив струм.

5.Зайві ліки шкодять всім –

І дорослим, і малим.

Ти ж до них не доторкайся,

у безпечні ігри грайся.

5. Лист від «Пустунчика»

Гра-розвага «Так чи ні»

Погратись хочеться мені

З тобою друже в «Так чи ні?».

Я запитання задаю.

Готуй же відповідь свою.

Відповідай, коли мастак,

Єдиним словом «ні» чи «так»:

Скажи, ми бачимо вушками? (НІ)

Кусаємо ми зубками? (Так)

Ми слухаємо носиком ? (Ні)

Ми нюхаємо очками? (Ні)

А пишемо ми ротиком? (Ні)

Малюємо ми ручками? (Так)

У долоні дзвінко плещемо? (Так)

А ходимо ми зубками? (Ні)

І язичком ми плачемо? (Ні)

На ніженьках ми скачемо? (Так)

Чи правда це, що ми у сні завжди співаємо пісні? (Ні)

А під кінець скажи мені, цікава гра у «Так чи ні?» (Так)

6. Лист від « Семеро козлят»

Діти,якщо ви одні вдома,

То запам'ятайте:

Ви людину незнайому

в хату не впускайте.

Двері добре зачиняйте.

Кожен раз надійно.

Ці поради пригодайте і живіть спокійно.

Підсумок.

7. Д/гра «Можна – неможна»

  • Можна гратися сірниками?
  • Самим запалювати сірники?
  • Можна подати коробку із сірниками бабусі?
  • Можна підняти з підлоги татову запальничку і покласти її на стіл?
  • Можна дитині вашого віку брати ножа і чистити картоплину? Можна дітям мити картоплину під краном?
  • Можна гратися ліками?
  • Можна приймати ліки, які приписав лікар під наглядом дорослого?
  • Можна пришити самому ґудзика до сорочки?
  • Можна спостерігати за тим , як це робить мама?

( Після закінчення гри вихователь хвалить дітей за розсудливість та кмітливість . )

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування