Тема : Якщо ти залишився вдома сам

Мета : - ознайомити вихованців з правилами поведінки вдома, якщо дитина залишилась сама;

- пам’ятати про елементарні правила поведінки;

- закріпити навички правильного поводження вразі виникнення пожежі вдома;

- виховувати в дітях негативне ставлення до ігор, які можуть стати причиною виникнення пожежі (гра з сірниками).

Дидактичний матеріал: мультфільми серії «Пригоди Спасіка», сигнальні картки для ігор «Оціни поведінку», листки з завданням «безпечно - небезпечно».

Хід – заняття

Вихователь: - Інколи так трапляється, діти, що ви вимушено залишаєтеся вдома самі без уваги дорослих( батьків, бабусі, дідуся. дорослого брата або сестри). В такому випадку, підкажіть мені, як правильно поводитися, щоб не сталося біди.

- Відповіді дітей

Правильна відповідь: коли ви залишаєтеся вдома самі, потрібно поводитись обережно ( якщо ти граєш з іграшками, це потрібно робити в дитячій кімнаті; якщо ти дивишся мультфільми по телевізору – ти повинен знати, як його вимкнути після перегляду)

- Інколи з дітьми, які залишилися вдома самі, трапляються надзвичайні випадки. Сьогодні ми з вами подивимося, як поводились діти, залишившись вдома самі без батьків.

Перегляд тематичних мультфільмів з дітьми

Вихователь: Любі діти, ми щойно подивились повчальні сюжети, отже, зараз я пропоную вам пограти зі мною.

Дидактична гра «Оціни поведінку»

- Діти, в кожного з вас є дві сигнальні картки: зелена та червона.

Зелена картка значить, що ви «згодні» з моїм ствердженням, червона – навпаки, ви абсолютно проти «не згодні» зі ствердженням. Розпочинаємо гру!

1. Я полюбляю гратися з сірниками, коли мами немає вдома.

2. Коли я залишаюсь вдома на самоті, мені сумно, тому я розглядаю малюнки до відомих казок в улюбленій книжці

3. Коли я залишаюсь вдома сам, я розважаюсь, якщо вмикаю газову плиту. Це дуже цікаво!

4. Один мій приятель полюбляє самостійно вмикати електричні прилади та дивитися, що ж відбувається в середині.

5. Коли я залишаюсь вдома сам, я дуже весело проводжу час : малюю, ліплю, читаю, співаю.

6. Найцікавіша розвага розпочинається саме тоді, коли вода з-під крана ллється на підлогу. Ось тоді можна запускати кораблики та грати в мореплавців.

7. Коли я залишаюсь вдома сам, я – найголовніша людина! Ось чому, на правах головного, я уважно слідкую за порядком вдома: охайністю та приміщення, його безпекою.

8. Коли я залишаюсь вдома сам, я полюбляю виглядати з вікна, стоячи на підвіконні й роздивлятися навкруги.

Вихователь: - Які ж ви розумники! Після ваших правильних відповідей я можу з упевненістю стверджувати, що залишившись вдома без батьків, ви дасте собі ради, тому, що знаєте я правильно поводитися.

- А тепер роздивимося таку ситуацію: раптом у ваших сусідів сталася біда (приклад). Що потрібно зробити? Куди зателефонувати?

- Телефонуємо в «Службу порятунку 101», що потрібно зробити далі?

(відповіді дітей)

- Вірно, спочатку потрібно назвати своє ім’я, свою адресу, читко та по можливості стисло розповісти що сталося.

- А чи знаєте ви, що потрібно зробити, після того, як ви зателефонували у «Службу порятунку 101»? Я пропоную вам продовжити перегляд мультфільму та дізнатися, як потрібно правильно діяти у цій складній ситуації.

Перегляд тематичних мультфільмів з дітьми

Вихователь: - Хлопчики та дівчатка! Тепер ви знаєте правила поведінки під час виникнення пожежі, а також знайомі з наслідками небезпечної поведінки, бешкетуванням із вогнем, коли дитина залишається вдома сама.

Вихователь: - А зараз подивіться на картки на столах. На них зображені різні побутові ситуації. Визначте, які з них безпечні, а які небезпечні для життя людини. Якщо ви побачили небезпечну для життя ситуацію, закреслить малюнок червоним олівцем (намалюйте хрест).

(Робота дітей с картками)

Вихователь: - Розумники, добре попрацювали. А зараз, я прошу вас дати мені відповіді на запитання:

- Дмитрику, які побутові ситуації та вважаєш небезпечними?

- Сашко, а які ситуації, на твою думку, найбільш небезпечні для дитини?

- Настуся, які ж ситуації є безпечними для дитини?

- Оксано, а як ти вважаєш?

Вихователь: - Діти, сьогодні ми з вами дізналися про правила поведінки вдома, якщо ти залишився сам. Ми розглянули різні ситуації – безпечні та вкрай небезпечні для життя людини. Я вам дяку за старанність й увагу протягом нашого заняття. Сподіваюсь, що ви добре запам’ятали правила поведінки та ніколи не опинитесь у небезпечній ситуації.